Акумуляторна батарея автомобіля корисна лише до тих пір, поки перебуває у справному стані. Після того, як її експлуатаційний ресурс вичерпався – її потрібно позбутися. Але недостатньо просто викинути батарею на звалище, оскільки таким чином вона надасть значної шкоди навколишньому середовищу. Варто не забувати, що в її складі досить багато хімічних рідин та елементів, особливо це пластик, електроліт та свинець, які є небезпечними речовинами для всього живого. Їхнє перебування в природному середовищі заражає землю, воду, а хімічні випари негативно впливають на якість повітря в окрузі. Саме, щоб уникнути подібних проблем, проводиться професійна утилізація акумуляторних батарей. Існує прийом старих акумуляторів, який має власну потужність, здатну до повноцінної переробки використаної батареї.

У наші дні кількість транспортних засобів зростає невблаганно швидко, а разом з ними і кількість використаних АКБ, тому утилізація акб є одним із найважливіших завдань. З одного боку, цей процес є витратним, але з іншого – він дозволяє переробити шкідливі елементи, які незабаром будуть використані для нових батарей. Повторно використовувати не можна лише електроліт.

Професійна утилізація акб проводиться компаніями, що спеціалізуються, в спеціально відведених місцях. Також можна здати автомобільний акумулятор у спеціальні сервіси, які або самі утилізують, або передають вищезгаданим компаніям.

Здача в спеціальний прийом бу акб захистить вас і ваше оточення від небажаного впливу токсичних речовин, яких і так достатньо в сучасному світі.

 

Процес утилізації АКБ

Утилізація акумуляторів відбувається у кілька етапів. Насамперед потрібно злити електроліт зі старого АКБ, після чого він поміщається в особливу камеру, де під впливом високих температур доводиться до нешкідливого стану.

Після цього корпус батареї дроблять більш дрібні фрагменти. АКБ поміщають на конвеєр, де дробарка повністю ламає акумулятор. Після закінчення цього процесу шматки свинцю та пластику поміщаються у воду, де свинець «падає» на дно, а пластик навпаки – залишається на поверхні. Саме таким чином ці два елементи відокремлюють один від одного. Далі пластик збирають та переробляють на гранули для подальшого використання.

Після дроблення разом із металом на дно осідає металева паста. Ці два компоненти створюють своєрідну кислотність у питній воді, яка нейтралізується спеціальними хімікатами. Згодом нейтралізації воду зливають у каналізацію, а ми отримуємо сировину, готову для подальшої фінішної переробки.

Коли свинець заливається у потрібні форми, на його поверхні утворюється тонка плівка, яка досить просто забирається. Після всіх таких «процедур» свинець стає набагато чистішим і готовий до подальшого використання з новими АКБ.

Потрібно також згадати, що всі вищезгадані маніпуляції абсолютно автоматизовані, завдяки чому утилізація автомобільних акумуляторів відбувається безпечно та швидко.

 

 

Підсумок

Як бачимо, утилізувати акумулятор в потрібних умовах досить просто. Саме тому рекомендується здавати АКБ у спеціальний прийом акб, а не намагатися позбутися його власноруч. Важкі метали за типом згаданого свинцю, а також ртуті, кадмію, цинку, сурми – дуже недружні елементи, з якими краще зайвий раз справи не мати. Повторна переробка дозволяє не тільки вберегти природу, а й допомагає зберегти її багатства завдяки використанню «старих» металів, а не здобуттю нових.

Сучасні процеси утилізації та перероблення проводяться відповідно до всіх правил санепіднагляду на сучасному безпечному обладнанні. Довірте цю справу професіоналам, і тоді ви і природне оточення точно залишитеся в безпеці.